BNP PARIBAS | Bank zmieniającego się świata | Biuro Maklerskie
logowanie
 

Dla Klientów dawnego BGŻ

eBGŻ

 
zaloguj się
Platforma
Finansowa
dla Firm
zaloguj się
Zlecenia giełdowe zaloguj się Załóż rachunek
Zapisy w ofertach
publicznych (IPO)

zaloguj się

Portfele

Sprawdź
wartość
portfela
zaloguj się

Dla Klientów dawnego BNP Paribas

PL@NET

 
zaloguj się
BiznesPL@NET

 
zaloguj się

Zlecenia UTP

Warszawska giełda funkcjonuje obecnie w oparciu o system transakcyjny

UTP, który jest znacznie szybszy i bardziej wydajny niż poprzedni, co w praktyce oznacza możliwość obsługi kilkadziesiąt razy większej liczby zleceń w danym czasie (20 tys. na sekundę, dotychczas ok. 850).

GPW sukcesywnie uruchamia nowe segmenty rynku instrumentów pochodnych i nowe klasy aktywów, które dotychczas nie mogły być wprowadzane na rynek na szerszą skalę ze względu na ograniczenia technologiczne Warsetu: opcje na akcje, kontrakty terminowe na stopę procentową, czy instrumenty oparte na towarach. Dzięki temu znacząco wzrasta zróżnicowanie możliwości inwestycyjnych oferowanych na GPW.

UTP nie wprowadza rewolucyjnych zmian w dotychczasowych zasadach obrotu, dzięki czemu inwestorzy indywidualni nie będą musieli adaptować się do nowego systemu. UTP oferuje szerszą paletę funkcjonalności, nowe rodzaje i typy ważności zleceń, a także umożliwia notowanie instrumentów w nowych segmentach rynku. Dla inwestorów indywidualnych nie oznacza to jednak zmian funkcjonalnych. Poszczególne instrumenty są, tak jak dotychczas, notowane w systemie ciągłym lub jednolitym. Zobacz więcej >

Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje dotyczące nowego systemu
– zadzwoń: 0–801 880 880 lub (22) 32 94 328/324.
Opłata za połączenie wg cennika operatora.