2012-02-08

BNP Paribas organizatorem wystawy „Paris d’Amour”

Miłość i jego społeczna manifestacja, czyli ślub to główny temat historii opowiedzianych na fotografiach prezentowanych podczas wystawy zdjęć „Paris d’Amour” autorstwa francuskiego fotografa Gérarda Uféras. Partnerem artystycznym całego projektu jest grupa BNP Paribas, a organizatorem wystawy w Polsce – BNP Paribas Bank Polska SA.

Fotografie Gérarda Uféras będzie można oglądać na warszawskim Dworcu Centralnym w ramach wystaw Galerii Open. Uroczyste otwarcie już 13 lutego (poniedziałek) o godzinie 18.00. Wystawę w Warszawie można obejrzeć do 11 marca 2012 r., a od 14 marca do 29 marca 2012 r. w Centrum Handlowym „Galeria Kaziemierz” w Krakowie.

Realizowany przez dwa lata projekt artystyczny to portret Paryża, w którym pary pochodzące z różnych kultur, religii i klas społecznych wstępują w związek małżeński. Wykonane przez Gérarda Uféras fotografie pokazują, jak ważna jest bliskość drugiego człowieka w naszym życiu i jak różnorodnie może być ona przeżywana. Z tej różnorodności płynie siła portretowanych par. Na 40 zdjęciach obrazujących w naturalny sposób poszczególne etapy formalizowania związków – od pierwszych spotkań, oświadczyn poprzez religijną lub świecką ceremonię zaślubin i jej celebrację we własnej tradycji – poznajemy osobiste historie poszczególnych osób oraz emocje, jakie wywołuje w nich tak ważny moment.

Jako bank chcemy być blisko naszych klientów. Rozmawiamy z nimi o ich życiowych planach, towarzyszymy im i pomagamy w realizacji celów i marzeń. Bohaterowie zdjęć Uféras podejmują zobowiązania oparte na wzajemnym zaufaniu. My budujemy na zaufaniu nasze relacje z klientami, pracownikami – mówi Katarzyna Wojniak, dyrektor Pionu Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej w BNP Paribas Banku Polska. Dla nas istotne są uchwycone na fotografiach Uféras emocje, takie jak miłość, radość, pasja, optymizm, z którymi jako marka BNP Paribas się identyfikujemy – dodaje Katarzyna Wojniak.

Gérard Uféras jest uznanym fotografem, którego prace znalazły się w kolekcji najważniejszych muzeów na świecie. Jego dorobek artystyczny prezentowany był w Maison Europeenne de la Photographie w 2009. Gérard Uféras to zwycięzca wielu konkursów fotograficznych m.in. Prix Medicis Hors les Murs (1990), World Press Photo (1997) i Grand Prix SCAM (1999). Od półtora roku partnerem artystycznym jego projektu „Paris d’Amour” i organizatorem wystaw na świecie jest grupa BNP Paribas.

Patronami medialnymi wystawy są STROER, RMF Classic, Bloomberg Businessweek Polska oraz Gala.

Wstęp na wernisaż oraz wystawę jest wolny.
Serdecznie zapraszamy! 

Zdjęcia oraz więcej informacji na temat projektu "Paris d'Amour"

Wywiad z Gérard Uféras

Zobacz także: Paryż w Krakowie

powrót