2014-08-04

UWAGA! Fałszywe e-maile podpisane przez „Kaspersky Labs”

W ostatnich dniach klienci banków otrzymują maile informujące o zleceniu przez bank firmie Kaspersky przeskanowania telefonów pod kątem wykrycia złośliwego oprogramowania. W mailu zawarta jest informacja o rzekomym wykryciu infekcji na telefonie klienta i prośba o bezzwłoczną instalację programu antywirusowego Kaspersky Mobile Security, przesłanego w postaci załączonej aplikacji.

Ostrzegamy, że są to fałszywe maile, zawierające złośliwe oprogramowanie. Aplikacja dołączona do maili to trojan, który przejmuje kontrolę nad telefonem. W przypadku otrzymania SMS-kodu z banku zainfekowany telefon przesyła go do cyberprzestępców. W żadnym przypadku prosimy nie uruchamiać dołączonego do maila oprogramowania.

Pragniemy poinformować, że Bank BNP Paribas nie prosi o instalowanie na telefonach swoich klientów żadnego oprogramowania z wyjątkiem aplikacji bankowości mobilnej Mobile Pl@net, dostępnej wyłącznie w Google Play i Apple AppStore.

Wszelkie podejrzane sytuacje prosimy zgłaszać pod numerem infolinii 801 367 847 lub (+48 22) 566 9300 (połączenia zagraniczne i z telefonów komórkowych).

Jednocześnie przypominamy, że każde urządzenie mobilne i stacjonarne, służące do korzystania z bankowości elektronicznej, powinno mieć zainstalowane oryginalne i zaktualizowane do najnowszej wersji oprogramowanie antywirusowe.

powrót