2009-06-18

Zmiany w zarządzie Fortis Banku Polska

Zarząd Fortis Banku Polska SA informuje, że 16 czerwca 2009 r. rada nadzorcza podjęła następujące decyzje dotyczące zmian w składzie zarządu Fortis Banku Polska:

  1. odwołano Thierry’ego Lechiena z funkcji wiceprezesa i członka zarządu Fortis Banku Polska SA
  2. powołano Philippe’a Van Hellemonta na wiceprezesa zarządu Fortis Banku Polska SA od dnia 16 czerwca 2009 roku do końca bieżącej pięcioletniej kadencji, kończącej się z dniem odbycia się zwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy banku zatwierdzającego rok obrachunkowy 2009.

Philippe Van Hellemont – (51), wiceprezes, dyrektor ds. zarządzania ryzykiem

W 1979 roku ukończył ekonomię na Katolickim Uniwersytecie w Leuven, w Belgii. Ukończył również General Management Program we francuskiej szkole biznesu INSEAD, w Fontainebleau.

Philippe Van Hellemont rozpoczął pracę w Fortis Banku (wówczas jeszcze Generale Bank) w 1983 roku jako menedżer w Departamencie Kredytów. W latach 2001 - 2004 pracował w Fortis Banku we Francji, gdzie zajmował stanowiska menedżerskie w obszarze kredytów.

W 2005 roku powrócił do pracy w Fortis Banku w Belgii na stanowisko dyrektora ds. kredytów i ryzyka (Chief Credit and Risk Officer) w Consumer Finance. W 2008 roku został nominowany na stanowisko dyrektora ds. kredytów (Chief Credit Officer) w strukturach Retail Banking Global. Przed rozpoczęciem współpracy z Fortis Bankiem Polska Philippe Van Hellemont zajmował stanowisko dyrektora ds. ryzyka (Chief Risk Officer) w ramach Retail Banking International i Consumer Finance.

powrót