2009-07-31

Rusza operacja łączenia systemów banków

Połączenie Fortis Banku i Dominet Banku zostało zarejestrowane dzisiaj przez Sąd Rejestrowy. Nowy bank będzie działał pod nazwą Fortis Bank Polska SA.
Dziś również rozpoczynają się prace związane z połączeniem systemów operacyjnych banków.
 

W czasie, kiedy banki będą integrowały swoje systemy, klienci będą mieli ograniczony dostęp do niektórych usług. Przez cały weekend będą mogli jednak w pełni korzystać ze swoich kart płatniczych czy kontaktować się z Centrum Telefonicznym. Od dziś niedostępny jest system bankowości internetowej Dominet Banku (e-Dominet, Selbank). Systemy bankowości internetowej Fortis Banku (Pl@net i BiznesPl@net) w najbliższych dniach będą działały w ograniczonym zakresie.

Oddziały Dominet Banku będę nieczynne jutro (sobota) i w poniedziałek. Placówki Fortis Banku będą zamknięte w poniedziałek

Więcej informacji na temat dostępności poszczególnych kanałów

Operacja łączenia systemów zakończy się w poniedziałek, 3 sierpnia, co oznacza, że po tym terminie Fortis Bank i Dominet Bank Polska będą pracowały jako jeden bank. Wszystkie rachunki klientów Dominet Banku zostaną przeniesione do nowego banku; nadane im zostaną nowe numery, o których klienci zostaną poinformowani listownie w połowie sierpnia. „Stare” numery będą aktywne jeszcze do końca stycznia 2010 roku, co oznacza, że przez kolejne miesiące klienci będą mogli posługiwać się obydwoma numerami równolegle.

powrót