BNP Paribas
logowanie
 


Dla Klientów dawnego BGŻ

eBGŻ

 
zaloguj się
Platforma
Finansowa
dla Firm
zaloguj się
Zlecenia giełdowe zaloguj się Załóż rachunek

Dla Klientów
dawnego Sygma Bank

Sygma Online
 

zaloguj się


Portfele

Sprawdź
wartość
portfela
zaloguj się


Dla Klientów dawnego BNP Paribas

PL@NET

 
zaloguj się
BiznesPL@NET

 
zaloguj się

Komunikaty

2007-03-23

Fortis partnerem piątej edycji konkursu Przedsiębiorca Roku

15 marca 2007 r. ruszyła piąta polska edycja prestiżowego konkursu Przedsiębiorca Roku, którego organizatorem jest firma Ernst & Young. Fortis Bank Polska ponownie dołączył do grona partnerów tego przedsięwzięcia - podobnie jak Fortis w Belgii, Francji, Luksemburga, Włoch, Holandii, Hiszpanii i Portugalii.

Entrepreneur of the Year to jedyna tej skali (ponad 10 000 kandydatów rocznie), międzynarodowa inicjatywa promująca najlepszych na świecie przedsiębiorców. Konkurs jest organizowany od 1986 roku, uczestniczy w nim już ponad 40 krajów. W Ameryce - gdzie narodziła się idea konkursu - program ten określa się mianem biznesowych Oskarów. Celem projektu jest promocja przedsiębiorców, którzy są nie tylko skuteczni biznesowo, lecz także dają przykład innym. Jury konkursu, w pełni niezależne od Ernst & Young, kieruje się w procesie oceny kandydatów takimi kryteriami jak: strategia firmy, jej ekspansja międzynarodowa, innowacyjność oraz relacje z pracownikami i otoczeniem, w którym firma funkcjonuje. Zasady konkursu są niezmienne i takie same na całym świecie.

W Polsce Przedsiębiorca Roku wybrany zostanie już po raz piąty. Pracom dziesięciosobowego Jury, w skład którego wchodzą wybitne osobistości polskiej sceny publicznej, przewodniczy Jan Krzysztof Bielecki. Werdykt ogłoszony zostanie w listopadzie, podczas transmitowanej przez telewizję TVN 24 Gali Finałowej. Zwycięzca piątej edycji, Przedsiębiorca Roku 2007, będzie reprezentował nasz kraj podczas światowego finału konkursu w Monte Carlo.

W opinii Przedsiębiorcy Roku 2006, prezesa zarządu Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA, Macieja Dudy: "Jest to wspaniały konkurs i mam nadzieję, że moje zwycięstwo zachęci innych przedsiębiorców do uczestnictwa. Mam 34 lata i świadomość, że przyznana nagroda nie jest medalem za zasługi dla gospodarki, ale dużym zobowiązaniem." Finaliści czwartej edycji konkursu, twórcy firmy IVO Software Łukasz Osowski i Michał Kaszczuk przyznają, że "Spotkanie z jury konkursu było nie tylko przełomem dla naszej firmy, ale i dla naszego postrzegania dobrego oraz skutecznego biznesu. Była to najważniejsza rozmowa od momentu powstania IVO Software."

Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny.
Zgłosić się można przesyłając formularz aplikacyjny (do pobrania na stronie internetowej www.ey.com/pl/eoy).
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 maja 2007.


Partnerami konkursu są: Fortis Bank Polska, Gazeta Wyborcza, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Harvard Business Review, TVN 24.

Więcej informacji o konkursie

powrót

Bank BGŻ BNP Paribas Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Kasprzaka 10/16, 01-211 Warszawa, zarejestrowany w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000011571, posiadający NIP 526-10-08-546 oraz kapitał zakładowy w wysokości 84 238 318 zł w całości wpłacony.