BNP Paribas
logowanie
 

Dla Klientów dawnego BGŻ

eBGŻ

 
zaloguj się
Platforma
Finansowa
dla Firm
zaloguj się
Zlecenia giełdowe zaloguj się Załóż rachunek

Portfele

Sprawdź
wartość
portfela
zaloguj się

Dla Klientów dawnego BNP Paribas

PL@NET

 
zaloguj się
BiznesPL@NET

 
zaloguj się

Aktualności

ban_fundacja_0710

Pomagamy osieroconym dzieciom

Fundacja BNP Paribas wsparła Fundusz Dzieci Osieroconych założony przez Fundację Hospicyjną. Oficjalne przekazanie darowizny odbyło się 22 lutego br. podczas „Balu z Sercem” zorganizowanego w gdańskim Hotelu Hilton.

Symboliczny czek na kwotę 15 tysięcy złotych został wręczony przez Annę Pisanko-Barczyk i Marka Bujny, odpowiedzialnych za działalność banku BNP Paribas w Regionie Północ. Z przekazanych środków zostaną ufundowane stypendia dla dzieci, których rodzice, rodzeństwo lub dziadkowie objęci byli opieką paliatywną. Dzięki temu dzieci będą mogły rozwijać swoje zainteresowania i talenty, a także nadrobić braki w nauce – o które nietrudno w sytuacji choroby czy śmierci członka rodziny.

Rocznie pomocą finansową i psychologiczną Funduszu Dzieci Osieroconych objętych jest ponad 700 dzieci, w sumie wsparcie uzyskało dotychczas około 5,5 tysiąca podopiecznych. Ponadto Fundacja Hospicyjna wspiera finansowo i merytorycznie około 100 hospicjów z całej Polski.

Co roku z inicjatywy Fundacji Hospicyjnej organizowany jest także „Bal z Sercem” – wydarzenie karnawałowe łączące zabawę z możliwością wsparcia ruchu filantropijnego dzięki przekazywanym darowiznom oraz uczestnictwu w aukcjach i loteriach przygotowanych specjalnie na balowy wieczór. Motywem przewodnim tegorocznego balu była Francja i kultura francuska, stąd między innymi obecność przedstawicieli BNP Paribas Banku Polska na tej imprezie oraz dołączenie Fundacji BNP Paribas do grona wspierających Fundusz Dzieci Osieroconych.

 Bank BGŻ BNP Paribas Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Kasprzaka 10/16, 01-211 Warszawa, zarejestrowany w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000011571, posiadający NIP 526-10-08-546 oraz kapitał zakładowy w wysokości 84 238 318 zł w całości wpłacony.