BNP Paribas
logowanie
 


Dla Klientów dawnego BGŻ

eBGŻ

 
zaloguj się
Platforma
Finansowa
dla Firm
zaloguj się
Zlecenia giełdowe zaloguj się Załóż rachunek

Dla Klientów
dawnego Sygma Bank

Sygma Online
 

zaloguj się


Portfele

Sprawdź
wartość
portfela
zaloguj się


Dla Klientów dawnego BNP Paribas

PL@NET

 
zaloguj się
BiznesPL@NET

 
zaloguj się
ban_fyd

Finał konkursu

Telefon komórkowy dla seniora najbardziej obiecującym produktem!

„Konkurs o stypendium im. Wandy Telakowskiej” – najważniejszy element programu Fortis Young Design – rozstrzygnięty! Zwyciężczynią została Magdalena Sikorska, absolwentka ASP w Poznaniu. Jury konkursu uznało, że zaprojektowany przez nią GRANDPHONE – czyli telefon komórkowy stworzony specjalnie dla osób starszych – ma największe szanse na sukces rynkowy.

Projekt Magdaleny Sikorskiej został doceniony za oryginalny wzór, funkcjonalność oraz za to, że rozwiązuje problem społeczny, jakim jest korzystanie z telefonu komórkowego przez osoby 50+, których jest coraz więcej w starzejącej się Europie. – Jestem zaskoczona, ale jednocześnie bardzo się cieszę, że jury okazało wrażliwość na problemy osób starszych. Tworząc projekt GRANDPHONE myślałam o takich osobach jak moi dziadkowie. Właśnie im dedykuję to zwycięstwo –  mówiła Magdalena Sikorska odbierając nagrodę – czyli 20 tys. zł, staż u Tomasza Rudkiewicza, Designera Roku 2007 oraz szkolenia z marketingu, prezentacji i sposobów pozyskiwania funduszy na realizację projektów.

Obok Magdaleny Sikorskiej, w konkursie nagrodzony został również Tomasz Brzeziński. Autor projektu „Składany parking rowerowy” otrzymał nagrodę specjalną ufundowaną przez Fortis Bank Polska. Jego pracę, jako najlepszą spośród 10 zakwalifikowanych do finału, wskazali pracownicy banku. – Pomysł jest dedykowany miejscom o charakterze zabytkowym i reprezentatywnym – takim jak Krakowskie Przedmieście czy Nowy Świat. Chodziło mi o to, aby stworzyć udogodnienia dla rowerzystów nie ingerując w przestrzeń miejsc o oryginalnej konstrukcji i architekturze – tłumaczy Brzeziński.

O „Stypendium im. Wandy Telakowskiej” walczyło prawie 30 młodych, polskich projektantów. Do finału konkursu zakwalifikowało się dziesięciu, o największym potencjale rynkowym. Portfolio i prace projektantów oceniało jury złożone z przedstawicieli firm: ZELMER, VOX, IKEA, BALMA/NOTI, GLOBALDOM, NOWY STYL i LEROY MERLIN. Komisji przewodniczyła Beata Bochińska, prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Zwycięzcę wyłoniono na podstawie prezentacji i obrony projektu. – Fortis Young Design Program pozwala młodym projektantom na rozwijanie warsztatu, przy jednoczesnym zrozumieniu wymagań i realiów rynkowych. Wierzymy, że pomysły polskich designerów mogą natchnąć właścicieli wielu firm do wdrożenia zupełnie unikatowych produktów i tym samym przyczyniać się do wzrostu innowacyjności polskiej gospodarki – mówi Beata Bochińska.

Fortis Young Design to wspólna inicjatywa Centrum Design Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz Fortis Banku Polska. Jego celem jest łączenie nowych idei i unikalnych projektów z potrzebami i możliwościami świata biznesu. – To niezwykłe jak bardzo kreatywnych projektantów mamy w naszym kraju. Wszystkie finałowe prace były na bardzo wysokim poziomie. Wierzymy, że konkurs o stypendium im Wandy Telakowskiej da szansę na sukces rynkowy wszystkim, którzy wzięli w nim udział – mówi Aleksander Paklons, prezes Fortis Banku Polska, współorganizatora Fortis Young Design.

 

Aby widzieć pełną treść strony musisz uaktualnić Flash Player'a Pobierz nowszą wersję.
ban_right_fyd
Bank BGŻ BNP Paribas Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Kasprzaka 10/16, 01-211 Warszawa, zarejestrowany w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000011571, posiadający NIP 526-10-08-546 oraz kapitał zakładowy w wysokości 84 238 318 zł w całości wpłacony.