BNP Paribas
logowanie
 

Dla Klientów dawnego BGŻ

eBGŻ

 
zaloguj się
Platforma
Finansowa
dla Firm
zaloguj się
Zlecenia giełdowe zaloguj się Załóż rachunek

Portfele

Sprawdź
wartość
portfela
zaloguj się

Dla Klientów dawnego BNP Paribas

PL@NET

 
zaloguj się
BiznesPL@NET

 
zaloguj się

Nagrody

Przyjazny Przedsiębiorcom - Komunikat prasowy nr 4/2003

Warszawa, 4 lutego 2003 r.

PRZYJAZNY PRZEDSIĘBIORCOM

Po raz trzeci już Fortis Bank Polska uznany został za "Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców". W roku 2000 i 2001 był laureatem konkursu a za rok ubiegły otrzymał wyróżnienie i godło promocyjne konkursu za profesjonalizm, wysoki standard oferty i obsługi dla wymagających klientów w segmencie MSP.

W czwartej już edycji konkursu za rok 2002 udział wzięło 8 banków komercyjnych, 25 spółdzielczych i 52 oddziały.

Godło Promocyjne otrzymują te banki, które w pierwszym etapie konkursu (pisemna, własna prezentacja banku) otrzymały 70 na 100 możliwych punktów.

W tym roku laureatem konkursu został Raiffeisen Bank Polska S.A. a wyróżnienie dla banku najbardziej lubianego przez swoich klientów powędrowało do MultiBanku - ramienia bankowości detalicznej BRE Banku S.A.

Fortis Bank Polska SA (d. Pierwszy Polsko-Amerykański Bank SA) powstał w 1990 r. w Krakowie. Jest bankiem specjalizującym się w obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw oraz zamożnych klientów indywidualnych. Może poszczycić się tytułem "Banku Przyjaznego dla Przedsiębiorców", przyznawanym przez Krajową Izbę Gospodarczą. Akcje banku od listopada 1994 r. notowane są na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Bank posiada 28 placówek usytuowanych w największych miastach w Polsce, zatrudnia ponad 900 osób. Strategicznym udziałowcem Fortis Bank Polska jest belgijski Fortis Bank, do którego należy 99,10 proc. akcji.

Fortis Bank jest częścią grupy Fortis, międzynarodowej instytucji finansowej specjalizującej się w dziedzinie ubezpieczeń, bankowości i inwestycji. Grupa zatrudnia ponad 67,000 pracowników, a jej kapitalizacja rynkowa przekracza 28 miliardów euro, co plasuje ją wśród 30 największych instytucji finansowych w Europie. Na rynkach krajów Beneluksu Fortis zajmuje wiodącą pozycję oferując szeroką gamę usług finansowych skierowanych do klientów indywidualnych, firm oraz jednostek sektora budżetowego. W innych krajach Fortis skupia swą działalność na wybranych segmentach rynków. Akcje Fortis są notowane na giełdach w Amsterdamie, Brukseli i Luksemburgu.

Bank BGŻ BNP Paribas Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Kasprzaka 10/16, 01-211 Warszawa, zarejestrowany w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000011571, posiadający NIP 526-10-08-546 oraz kapitał zakładowy w wysokości 84 238 318 zł w całości wpłacony.